Bolnici u Pančevu tri inkubatora

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Mar.2012, 14:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bolnici u Pančevu tri inkubatora

PANČEVO -

Tri nova inkubatora, kupljena tokom akcije "Bitka za bebe", isporučena su danas dečjem odeljenju i porodilištu Opšte bolnice u Pančevu.

Nabavku tri inkubatora su svojim donacijama omogućile su kompanije Vojvodinašume i Drenik ND, kao i najveći donator od početka akcije biznismen Milan Popović.

Prisutnim donatorima i Fondu B92 zahvalila se načelnica dečjeg odeljenja Opšte bolnice u Pančevu Radmila Ljubinković i načelnik ginekologije Vladimir >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Vajs, saopštio je Fond B92.

Akcija "Bitka za bebe" se nastavlja nabavkom opreme koja je neophodna porodilištima i neonatološkim odeljenjima, uz nastavak redovne nabavke inkubatora.

U regionu je uz asistenciju Fonda B92 započeta akcija za nabavku inkubatora u Hrvatskoj.

Hrvatska inicijativa na tragu "Bitke za bebe" nosi naziv "Palčić gore!" budući da je glavni inicijator ove akcije u Hrvatskoj Udruženje roditelja nedonoščadi "Palčić".

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

"Palčić gore" za bebe u Hrvatskoj

Izvor: B92, 22.Mar.2012

Beograd -- Inspirisana akcijom Bitka za bebe u Srbiji, humanitarna akcija za nabavku inkubatora za prerano rođene bebe pokrenuta je i u Hrvatskoj...Tamošnje udruženje roditelja "Palčić" do kraja godine prikupljaće sredstva za inkubatore i drugu opremu za porodilišta i neonatološka odeljenja hrvatskih...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.