Izvor: B92, 11.Nov.2023, 17:00
Bolnica bez struje: Pacijenti su počeli da umiru!
Ministarstvo zdravlja u Gazi koju kontroliše Hamas oglasilo je u subotu alarm da je bolnici Al Šifa sada ponestalo goriva za agregate bolnice.
Bolnica je primorana da obustavi sve operacije jer nema pristupa struji. Osim struje, bolnica je ostala i bez goriva za ambulantna vozila.
Oko bolnice se vode intenzivne borbe, a navodi se da je izraelska vojska opkolila objekat.
Nakon nestanka struje, nekoliko pacijenata u bolnici je umrlo danas, među kojima je i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << prevremeno rođena beba koja je bila u inkubatoru na bolničkom odeljenju za novorođenčad, gde se zbrinjava oko 40 beba.
Ovo je rekao direktor bolnice Mohamed Abu Selmija novinskoj agenciji AP.
"Nema struje. Medicinska oprema je prestala da radi. Pacijenti su počeli da umiru," saopštio je on danas.
Premijer Benjamin Netanjahu rekao je u subotu da odgovornost za sve povrede civila snosi Hamas, prenosi CNN.
Takođe je ponovio optužbe da Hamas koristi civile u Gazi kao živi štit. Čak je i izraelska vojska više puta govorila da Hamas koristi bolnice kao skrovišta za teroriste.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Tri novorođene bebe umrle u bolnici Al Šifa
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Nov.2023, 01:22
Tri novorođene bebe umrle su u najvećoj bolnici u Gazi, koja je stavljena "van funkcije" usled intenzivnih borbi u toj oblasti, saopštilo je Ministarstvo zdravlja koje kontroliše Hamas.










