Bob Dilan: Ropstvo je upropastilo Ameriku

Izvor: Blic, 13.Sep.2012, 12:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bob Dilan: Ropstvo je upropastilo Ameriku

Muzičar Bob Dilan rekao je da je ropstvo upropastilo SAD i da sumnja da ta zemlja može da se oslobodi sramote zato što je ''osnovana na leđima robova''.

Muzički veteran je rekao za magazin ''Rolling Stone'' da su ljudi u SAD ''mučili nekoga samo zato što je drugačije boje kože'', dodajući da bi to vratilo unazad svaku naciju, prenosi AP.

On je takođe rekao da su Afroamerikanci znali da neki belci ''nisu želeli da se oslobode ropstva''.

- Da se odustalo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << od ropstva na mirniji način, Amerika bi danas bila mnogo dalje nego što jeste - rekao je Dilan (71).

Na pitanje da li je predsednik Barak Obama pomogao da se nešto promeni, muzičar je rekao da ''nema nikakvo mišljenje o tome'' i da ''ako želiš promenu moraš da promeniš svoje srce''.

Dilan je objavio oko 44 albuma tokom svoje karijere, a neke od njegovih najpoznatijih numera su ''Blowin' in The Wind'', ''The Times They Are A-Changin''', ''Like a Rolling Stone'', ''Just Like A Woman''.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.