Izvor: Nezavisne Novine, 17.Maj.2017, 16:36   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Blicnet" unapređuje budućnost mladih

BANJALUKA - Kompanija "Blicnet" podržala je veliki broj projekata kojima iskazuje solidarnost i odgovornost prema mladima.

Ova telekom kompanija je u posljednjih nekoliko dana podržala održavanje treninga Soft Skills Academy, koju je organizovalo Udruženje studenata elektrotehnike Lokalni komitet Banjaluka (EESTEC  ISTEK) i rad Omladinskog komunikativnog centra Banjaluka (OKC BL) koji 20. maja koncertom "Rok simfonije" na banjalučkom Kastelu obilježava 20 godina rada. >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine <<

"Stav naše kompanije je da položaj mladih mora biti kontinuirano unapređivan, jer oni predstavljaju najveći potencijal za razvoj našeg društva. Zato organizujemo razne događaje koji pomažu poboljšanje statusa mladih i pružamo podršku radu centara i udruženja koji imaju isti cilj", rekla je PR menadžer "Blicneta" Danijela MarinkovićOrlić.

Soft Skills Academy organizovana je za studente Univerziteta u Banjaluci, a trening omogućava razvoj studenata kroz unapređivanje vještina neophodnih za postizanje uspjeha u karijeri. Trening je bio besplatan, a održan je u Banjaluci od 12. do 14. maja. Predsjednik EESTECa Srđan Hajder je kazao da su studenti tokom treninga usvojili znanja o tome kako raditi u timu, prezentovati se i uspješno komunicirati, upravljati vremenom, projektima i slično.

"Pri izboru polaznika prednost su imali studenti završnih godina, jer će oni ubrzo tražiti posao i graditi karijeru", rekao je Hajder.

Izvršni direktor OKCa Saša Marković je istakao da postoje radi promocije potreba mladih i njihovog uključivanja u sve segmente društva.

"OKC kroz projekte u oblasti demokratije, preduzetništva, volonterske programe i svoju radiostanicu Radio Gradski već dvije decenije doprinosi poboljšanju kvaliteta života mladih. Zato je i obilježavanje našeg velikog jubileja ponovo usmjereno na mlade", naveo je Marković.

Ulaznica za koncert "Rok simfonije" je simbolična, jedna knjiga, a OKC će sakupljene knjige pokloniti školskim bibliotekama.

Iz "Blicneta" poručuju da nastavljaju sa društvenoodgovornim projektima i da već naredne sedmice sa Servis centrom "Dajte nam šansu  Zvjezdice" sprovode značajan edukativni i ekološki projekat.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.