Blagi pad obolelih u Hongkongu

Izvor: B92, 03.Avg.2020, 15:33

Blagi pad obolelih u Hongkongu

Hongkong je prijavio 80 novih slučajeva koronavirusa, što prestavlja blagi pad u odnosu na prethodne dane.

Broj novih slučajeva infekcije spustio se ispod 100 prvi put u poslednjih 12 dana, a nakon što je tim kineskih stručnjaka započeo pripreme za široko rasprostranjeno testiranje, prenosi Rojters.

Inicijativa, koju je najavila kineska vlada prvi je slučaj da su kineski zdravstveni službenici pomogli Hongkongu u borbi za kontrolu epidemije.

Vlada >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je takođe produžila obavezno nošenje maski na javnim mestima. Zabrana usluživanja mušterija u restoranima posle 18 časova na snazi je do 11 avgusta.

Od kraja januara u Hongkongu je zabelezeno 3.600 slučajeva, od kojih je 37 bilo sa smrtnim ishodom.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.