Bivši diler vraćen na posao u Hitnu pomoć

Izvor: Blic, 16.Okt.2012, 07:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bivši diler vraćen na posao u Hitnu pomoć

BEOGRAD - Milo Radević (50), koji je u zatvoru bio tri godine i 10 meseci jer je u avgustu 2008. uhapšen u Bubanj potoku kao član kriminalne grupe koja je krijumčarila heroin, vraćen je na posao u beogradskoj Hitnoj pomoći, gde je pre osuđujuće presude radio kao vozač, saznaje “Blic”.

Radević se ponovo zaposlio u beogradskoj Hitnoj pomoći pre mesec i po dana, ubrzo po izlasku iz zatvora. Potpisao je ugovor o radu na mesto vozača, a taj posao je obavljao i pre hapšenja. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Konkurs za to radno mesto nije bio raspisan jer kako objašnjavaju u Pravnoj službi Hitne pomoći, “kada se otvori potreba za novim radnikom primaju se ljudi koji imaju odgovaraju spremu”.

Kao jedan od razloga što je Radević, koji je odležao 46 meseci zatvora zbog krijumčarenja heroina, ponovo na platnom spisku države, u Hitnoj pomoći navode da je pre hapšenja imao “besprekorni radni dosije”.

- Hranilac je porodice, u kojoj žena i dve maloletne ćerke ne rade. On je zbog svojih postupaka odslužio kaznu. Ne postoji nijedan zakon koji bi bio smetnja da ga zaposlimo. Zapošljavanje Radevića nije u suprotnosti sa bilo kojim propisom, niti sa normama našeg pravnog poretka pa ni sa statutom beogradske Hitne pomoći - objašnjavaju u Pravnoj službi Hitne pomoći.

Milo Radević u vreme hapšenja

Na pitanje da li je možda indikativno da bude zaposlen čovek koji je odležao kaznu zbog teškog dela, kao što je krijumčarenje droge, u Hitnoj pomoći napominju da “to možda nije etički, ali prilikom zapošljavanja niko nema pravo da ga diskriminiše zbog ranije osuđivanosti”. Navode i da ranija neosuđivanost nije uslov za radno mesto vozača.

Milo Radević je oktobra 2008. uhapšen sa braćom Draganom i Miodragom, i Rožajcem Samirom Dedeićem, a kod ove grupe nađeno je tri kilograma heroina, čija vrednost je procenjana na 200.000 evra, smeša kofeina i paracetamola, oružje i municija. Radević je priveden u Bubanj potoku, a u njegovom “folksvagenu” je nađen 401 grama heroina i pištolj.

Povezane vesti: Euleks: Smanjena kazna osuđenom za trgovinu drogom Priština: Osuđena četvorica na ukupno 23 godina zatvora zbog droge

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Diler vraćen na posao u Hitnu pomoć

Izvor: B92, 16.Okt.2012

Beograd -- Milo Radević (50), koji je bio u zatvoru skoro četiri godine zbog krijumčarenja heroina, vraćen je na posao u beogradskoj Hitnoj pomoći, piše Blic...Blic podseća da je Radević oktobra 2008. uhapšen s braćom Draganom i Miodragom, i Rožajcem Samirom Dedeićem, a kod ove grupe nađeno...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.