Bivšem sekretaru predsednika RS određen pritvor

Izvor: Blic, 22.Maj.2010, 12:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bivšem sekretaru predsednika RS određen pritvor

Sudija za prethodni postupak Posebnog odeljenja za organizovani i najteže oblike privrednog kriminala Okružnog suda u Banjaluci Vesna Stanković-Ćosović odredila je kasno noćas jednomesečni pritvor bivšem generalnom sekretaru predsednika Republike Srpske Mirku Stojiću, saznaje Srna.

Stojić je osumnjičen za krivično delo zloupotreba službenog položaja ili ovlašćenja i nesavesnog rada u službi prilikom rekonstrukcije i adaptacije Palate predsednika RS u Banjaluci. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

Specijalno tužilaštvo sumnjiči Stojića da je tom prilikom proneverio višemilionski iznos, čime je oštetio budžet RS.

Stojić je uhapšen u četvrtak, a policija je tokom akcije pretresla i njegov stan u Banjaluci.

MUP RS je u decembru 2008. godine podneo izveštaj protiv Stojića, nakon što je i Glavna služba za reviziju javnog sektora utvrdila niz neregularnosti i propusta u izgradnji Palate predsednika RS, koja je koštala oko 11 miliona konvertibilnih maraka.

Revizori su još 2008. godine utvrdili da ugovaranje radova, usluga i nabavka opreme, te način plaćanja u Službi predsednika RS nisu vršeni na način da osiguraju ekonomično i racionalno trošenje novca, tako da su troškovi prikazani manji za oko 400.000 KM, a korištenje budžetskih sredstava nije bilo u skladu sa planom izvršenja budžeta ove institucije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.