Bitlsi uskoro u Sibiru

Izvor: Vesti-online.com, 09.Mar.2011, 19:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Bitlsi" uskoro u Sibiru

Skulptura posvećena „Bitlsima“ biće postavljena sledeće jeseni u Tomsku, u Sibiru. Inspiraciju za spomenik, vajari Nikolaj i Anton Gnedih, našli su u omotu albuma "Ebi Roud" (Abbey Road).

U Sibiru će biti podignut spomenik inspirisan albumom "Bitlsa" "Ebi Roud" iz 1969. godine, prenose ruske agencije.

Spomenik, koji će se nalaziti u Tomsku, napraviće vajari Nikolaj i Anton Gnedih.

Bronzana skulptura predstavljaće Džordža Harisona, Pola Makartnija, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Ringa Stara i Džona Lenona kako prelaze ulicu ispred studija "EMI", kao na omotu njihovog 12 albuma "Ebi Roud".

Gradonačelnik Tomska, Nikolaj Nikolajčuk izrazio je nadu da će deo troškova izrade spomenika snositi građani.

"Imamo mnogo ljubitelja muzike i onih koji su odrasli na muzici 'Bitlsa'. Mnogi od njih su bogati ljudi i siguran sam da mogu da ulože u ovu ideju", kazao je Nikolajčuk.

Lokalni zvaničnici navode da će spomenik biti otkriven na jesen.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.