Izvor: B92, 17.Sep.2013, 12:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Biće Prajda u Podgorici"
Podgorica -- Direktor "LGBT foruma progres" Stevan Milivojević izjavio da neće odustati od zakazane Parade ponosa u Podgorici u oktobru, uprkos svakodnevnim pretnjama.
Prva parada ponosa u Podgorici zakazana je za 27. oktobar.
Milivojević je kazao da se pripadnici LGBT populacije, u susret oktobarskoj paradi ponosa u glavnom gradu Crne Gore, suočavaju sa brojnim pretnjama i problemima.
On je, u izjavi medijima, naveo da su ulazi zgrada u kojima stanuju istaknuti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << predstavnici LGBT zajednice osvanuli izlepljeni pretećim porukama.
"Nismo iznenađeni pretnjama, koje smo prijavili policiji. U svakom slučaju, ne odustajemo od oktobarske parade”, kazao je Milivojević i dodao da "LGBT forum progres" nema zamerki na rad crnogorske policije, ali ima primedbe na rad tužilaštva.
"Nadamo se da će podneti i neke krivične prijave kako bi poslužile za primer da se oni koji planiraju napade uzdrže od sličnih aktivnosti”, rekao je Milivojević.
"LGBT forum progres" organizovao je 24. jula u Budvi prvu povorku LGBT osoba u Crnoj Gori, koja se, međutim, završila neslavnim bilansom - žestokim sukobom policije i protivnika manifestacije, pa je bilo privođenja i povreda.
Prvi deklarisani homoseksualac u Crnoj Gori i doskorašnji direktor LGBT foruma progres Zdravko Cimbaljević podneo je nedavno ostavku u toj organizaciji, zbog, kako je naveo, svakodnevnih pretnji koje više nije mogao da podnese.
Milojević: Pretnje neće sprečiti Paradu ponosa u Podgorici
Izvor: Blic, 17.Sep.2013
Direktor “LGBT Foruma progres” Stevan Milivojević izjavio je danas da neće odustati od zakazane Parade ponosa u Podgorici u oktobru, uprkos, kako je naveo, svakodnevnim pretnjama. Prva gej parade u Podgorici zakazana je za 27. oktobar...Milivojević je kazao da se pripadnici LGBT populacije, u...







