Izvor: Blic, 11.Maj.2012, 17:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bezbedniji prilaz školi "Novi Beograd"
Oko Osnovne škole “Novi Beograd”, jedine specijalizovane ustanove za obrazovanje i vaspitanje dece sa smetnjama u razvoju u ovoj opštini, uvedena je bezbednosna signalizacija.
U "Parking servisu” navode da su, u želji da podignu bezbednost dece na viši nivo i pomognu roditeljima koji dovoze decu ispred ulaza u školu obezbedili prostor za parkiranje i zaustavljanje vozila koja prevoze osobe sa invaliditetom.
Oko škole uvedene su dve saobraćajne trake >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i zona usporenog saobraćaja sa ograničenjem brzine na 10 kilometara na sat, u okviru koje pešaci ravnopravno mogu da koriste i kolovoz.
Napravljena su četiri nova pešačka prelaza, a postojeći su dodatno obeleženi.
U zoni pešačkog prelaza ispred glavnog ulaza u školu postavljena je zaštitna školska ograda, sa reflektujućim trakama na stubićima i porukom "Đaci vas mole, usporite pored škole”.
Na prilazu školskom dvorištu iz Studentske ulice postavljen je novi "ležeći policajac”, a postojeći su jasnije označeni vertikalnom signalizacijom, dok su na svim prilazima ka školskim kapijama u ulicama Narodnih heroja, Pariske komune i Studentskoj postavnjeni znakovi "Deca na putu”, a na kolovozu su ispisani natpisi "škola”.
Osnovna škola "Novi Beograd” postoji već 42 godine sa ciljem da deci sa smetnjama u razvoju pomogne u usvajanju znanja i veština, osamostaljivanju i adaptaciji u socijalno-kulturnom životu.
OŠ Novi Beograd dobila bezbednosnu signalizaciju
Izvor: Kurir, 11.Maj.2012
Oko škole su uvedene dve saobraćajne trake i zona usporenog saobraćaja sa ograničenjem kretanja vozila 10 kilometara na čas..BEOGRAD - Javno komunalno preduzeće „Parking servis”, u okviru akcije „Đaci vas mole, usporite pored škole”, uvelo je bezbednosnu signalizaciju oko Osnovne škole...









