Izvor: B92, 11.Avg.2008, 03:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bežanje sa fizičkog
Beograd -- Čak 40 odsto đaka izostaje sa časova fizičkog vaspitanja, od čega 33,2 odsto ne dolazi na fizičko ponekad, a 6,8 procenata nikad, piše Danas.
Odlazak na časove fizičkog vaspitanja izbegava 33,2 odsto dečaka i 55,9 odsto devojčica, pokazuje istraživanje koje su sproveli profesori tog predmeta Bojan Jorgić i Nataša Veselinović na 280 učenika trećeg razreda tri niške gimnazije.
Kao razlozi navode se obavezno nošenje opreme za fizičko, monotonost >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << časova, nezainteresovanost profesora, kao i da profesori ne vode evidenciju izostanaka. Neki koriste i čas fizičkog da urade domaći ili da se pripreme za odgovaranje iz drugih predmeta.
Bojan Jorgić smatra da đaci ne poznaju cilj i zadatke fizičkog vaspitanja, dok psiholog u Republičkom zavodu za sport Ljubica Bačanac ističe da sportska aktivnost mora da izađe u susret dečjim potrebama i interesovanjima i da časovi budu organizovani tako da đaci mogu da iskažu svoje potencijale.
Praksa pokazuje da učenici koji se bave vanškolskim sportskim aktivnostima manje izostaju sa časova fizičkog, ali i da odlični učenici izbegavaju pohađanje nastave fizičkog vaspitanja u strahu da će pokvariti opšti uspeh.
Ljubica Bačanac preporučuje da se nastavnici prilikom ocenjivanja uzmu u obzir i angažovanje, pristup, ne samo rezultat, jer je cilj razviti kod dece naviku da se celog života bave fizičkom aktivnošću.
Veliki broj dece izbegava časove fizičkog
Izvor: Poslovna žena, 11.Avg.2008
Beograd - Čak 40 odsto đaka izostaje sa časova fizičkog, od čega 33,2 odsto ne dolazi na fizičko ponekad, a 6,8 procenata nikad, piše Danas.Odlazak na časove fizičkog vaspitanja izbegava 33,2 odsto dečaka i 55,9 odsto devojčica, pokazuje istraživanje koje su sproveli profesori ovog predmeta...








