Beskućnicima najteže u hladnim danima

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Feb.2012, 21:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beskućnicima najteže u hladnim danima

NOVI SAD -

U ovim zimskim uslovima sigurno je najteže onima koji nemaju krov nad glavom. Nažalost, siromaštvo, nezaposlenost, alkoholizam i droga sve češći su razlog što, čak i mladi od 19 godina, završe kao beskućnici.

U Novom Sadu ima oko 50 beskućnika, ali je prema evidenciji Centra za socijalni rad taj broj upola manji u zimskom periodu, kada oni uglavnom odu kod nekih rođaka ili u svoje matične gradove.

Mada su potrebe za smeštajem već veće od >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kapaciteta koje ima prenoćište, svi kojima je potrebno sklonište, biće zbrinuti od 19 do 7 ujutro, poručuju u Centru.

I pored mogućnosti da se ogreju u Prihvatnoj stanici, budući da im je zdravlje već narušeno, zima je lako uticala na to da jedan od korisnika bude upućen na bolničko lečenje radi njegove zdravstvene bezbednosti, ali i zbog ostalih korisnika.

Postoje i drugi problemi koji eskaliraju u Prenoćištu, kada mlađi beskućnici pod uticajem opijata uznemiravaju druge korisnike.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.