
Izvor: Blic, 01.Avg.2013, 21:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Berluskoniju potvrđena kazna zatvora
Vrhovno sudsko veće potvrdilo je presudu bivšem italijanskom premijeru Silviju Berluskoniju po kojoj je na Prvostepenom sudu u Milanu osuđen na jednu godinu zatvora i pet godina zabrane delovanja u javnim institucijama, prenosi ANSA.
Kazna zatvora tiče se kupovine prava za prikazivanje filmova u Berluskonijevoj medijskoj imperiji "Medijaset" i korišćenje ofšor kompanija za formiranje fondova za podmićivanje.
Berluskoni je prošle godine prvo osuđen na četiri godine zatvora i tri godine zabrane vršenja javne funkcije, ali je sud ubrzo nakon toga preinačio zatvorsku kaznu na godinu dana zatvora.
Najčitanije SADA:
Berluskoniju potvrđena kazna zatvora
Izvor: Radio 021, 01.Avg.2013
Vrhovno sudsko veće potvrdilo je presudu bivšem italijanskom premijeru Silviju Berluskoniju po kojoj je na Prvostepenom sudu u Milanu osuđen na jednu godinu zatvora i pet godina zabrane delovanja u javnim institucijama.