Beogradski muzičari opevali Čaveza

Izvor: Blic, 15.Jan.2010, 01:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beogradski muzičari opevali Čaveza

Beogradski ruts-rege sastav „FC Apatride Utd“ posvetio je venecuelanskom predsedniku Ugu Čavezu pesmu „Hugo Boss” na trećem albumu „Firing the Truth”, koji je nedavno objavljen u Velikoj Britaniji i Americi.

Pevač Abdelrahim Kiravi rekao je da se u njegovom marksistički orijentisanom bendu dugo razmišljalo da li je demagog ili čovek koji ide pravim putem.

- Na kraju smo oduševljeni Čavezom i uradili smo tu pesmu jer mislimo da to zaslužuje samim time >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << što je prepolovio broj siromašnih u Venecueli, sa recimo 15 na sedam miliona. To je impozantan rezultat. Teme naših pesama su političke jer je malo blesavo u ovo vreme da se čovek bavi drugim temema - kaže Kiravi. Posle dva albuma za francuskog izdavača „Makasound" „On the Frontline Menu” (2006) i „Them” (2007), bend „FC Apatride” je treći album nedavno izdao za britansku rege etiketu „Urban Sedated Records" i američki „Wagon Music Works".

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.