Izvor: Vesti-online.com, 10.Dec.2014, 00:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Beograd reklamira jeftine radnike
Savez samostalnih sindikata Srbije protestovao je zbog, kako navode, sramnog TV spota Vlade Srbije za privlačenje kapitala koji se emituje na američkom CNN. Taj sindikat ističe da se takvom reklamom investitorima poručuje da je prednost Srbije kvalifikovana i jeftina radna snaga.
Za srpski narod, radnike i omladinu je, kako kaže predsednik tog sindikata Ljubisav Orbović, izuzetno uvredljivo isticati jeftin rad.
Savez samostalnih sindikata Srbije je od Vlade Srbije >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << zatražio i da obelodani koliko je, kako su naveli, u vreme opšte štednje u zemlji platili spot ovoj američkoj televiziji.
- Ne očekujemo odgovor, jer ga nismo dobili na neka druga pitanja - kaže Orbović.
- Naši ljudi vrede mnogo više od onoga kako su predstavljeni, a sa druge strane, ako pogledamo šire, videćemo da je i u Africi najjeftinija radna snaga. Tamo se radi za dolar ili evro, ali im investicije nisu došle, pa kako drugačije oceniti ovu sramnu promociju vlade, koja je ne samo uvredljiva, već kao što se iz afričkog primera vidi, i vrlo pogrešna - kaže Orbović za "Vesti".
Najbrojniji srpski sindikat tvrdi da je "sramna reklamna kampanja" potvrdila ono na šta su sindikalci ukazivali, da je cilj nedavnih izmena Zakona o radu i drugih "reformi", "proizvodnja siromaštva".
- To će zajedno s visokom nezaposlenošću, trasirati put za dolazak kompanija čiji je cilj samo profit, uz što niže plate. Takav način zarade kapitalista nije začuđujući, ali jeste način na koji naše vlasti predstavljaju svoje radnike i građane, ponoseći se takvim izmenama Zakona o radu - ukazao je SSSS.
Nastavak na Vesti-online.com...
Sindikati kritikuju spot
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Dec.2014
Na američkom kanalu "Si-En-En Internešnal" odnedavno se emituje reklamni spot Vlade Srbije za privlačenje kapitala, u kom se, između ostalog, Srbija karakteriše kao zemlja kvalifikovane i jeftine radne snage, nakon čega je usledila oštra rekacija sindikata koji su takvu poruku ocenili uvredljivom...











