Beograd evropska prestonica kulture?

Izvor: RTS, 05.Avg.2011, 19:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beograd evropska prestonica kulture?

Srbija je prva po rejtingu za evropsku prestonicu kulture sa projektom "Beograd 2020", rezultat je višemesečnih konsultacija Evropskog komeserijata za kulturu i obrazovanje u Briselu.

Evropski komeserijat za kulturu i obrazovanje zvanično je objavio rezultate nakon višemesečnih konsultacija u Briselu da je Srbija prva po rejtingu za evropsku prestonicu kulture, saopštio je danas projekat "Beograd 2020".

Upravo ovaj dokument Evropske komisije u kome su učestvovale >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << 34 zemlje, direktno utiče na formiranje nove odluke Evrope koja će definisati pravila projekta i buduće titulare Evropske prestonice kulture posle 2019. godine, navodi se u saopštenju.

U Briselu je početkom marta ove godine održana konferencija u organizaciji Evropskog komeserijata za kulturu i obrazovanje pod nazivom "Evropske prestonice kulture posle 2019. godine" u čijem radu je aktivno učestvovala delegacija projekta "Beograd 2020".

Tom prilikom su predstavljeni rezultati konsultacija koje su trajale nekoliko meseci, po kojima je Srbija, predvođena projektom "Beograd 2020", prva po rejtingu. Ovi rezultati pretočeni su u zvanični dokument koji se od ove nedelje nalazi na sajtu Evropskog komeserijata za kulturu i obrazovanje.

Dokument potvrđuje veliko interesovanje koje vlada u Srbiji za titulu Evropske prestonice kulture i rešenost da Beograd to zvanično bude 2020. godine, a brojne aktivnosti Organizacionog odbora zaduženog za pripremu kandidature za Evropsku prestonicu kulture u prethodnom periodu prepoznate su širom Evrope.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.