Beograd: Autobusi s klimom umesto krševa

Izvor: Mondo, 20.Jun.2013, 17:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beograd: Autobusi s klimom umesto "krševa"

Na beogradskim ulicama od danas je više klimatizovanih vozila privatnih prevoznika, koja su zamenila deo tehnički najlošijih vozila Gradskog saobraćajnog preduzeća.

U javni gradski saobraćaj Beograda danas su uključena 34 vozila, a do ponedeljka biće uvedeno ukupno 75 klimatizovanih autobusa, saopštila je Direkcije za saobraćaj grada Beograda.

"Na ovaj način ćemo postići bolju redovnost i bolju pouzdanost u prevozu putnika, što znači da ćemo smanjiti čekanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na stanicama i gužvu u vozilima. Dodatna pogodnost je što su sva ta vozila klimatizovana, pa će i vožnja biti prijatnija", objasnio je direktor Direkcije za saobraćaj Zoran Šarac.

Ističući da je angažovanje ovih vozila dodatni trošak, on je još jednom ponovio apel putnicima da plaćaju kartu.

Sistem javnog prevoza je ugrožen, a podaci Međunarodne asocijacije za javni prevoz (UITP) pokazuju da je Beograd na samom vrhu liste gradova u kojima je najviše putnika bez karte, rekao je Šarac.

Letnji režim vožnje počeo je 15. juna, a na ulicama Beograda je oko 30 odsto manje vozila u odnosu na zimski red vožnje - 938 umesto 1.325.

(Tanjug, foto: MONDO)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Na beogradskim ulicama više klimatizovanih vozila

Izvor: NoviMagazin.rs, 20.Jun.2013

Na beogradskim ulicama od danas je više klimatizovanih vozila privatnih prevoznika, koja su zamenila deo tehnički najlošijih vozila Gradskog saobraćajnog preduzeća.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Više klimatizovanih autobusa

Izvor: Akter, 20.Jun.2013

U javni gradski saobraćaj danas su uključena 34 vozila, a do ponedeljka biće uvedeno ukupno 75 klimatizovanih autobusa privatnih prevoznika, saopšteno je iz Gradskog saobraćajnog preduzeća

Nastavak na Akter...

Stiže još klimatizovanih autobusa

Izvor: B92, 21.Jun.2013, 10:09

Na beogradskim ulicama od danas je više klimatizovanih vozila privatnih prevoznika, koja su zamenila deo tehnički najlošijih vozila GSP, pišu 24 sata. U javni gradski saobraćaj Beograda danas su uključena 34 vozila, a do ponedeljka biće uvedeno ukupno 75 klimatizovanih autobusa, saopštila je...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.