Izvor: Nezavisne Novine, 06.Jul.2018, 20:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Belgija vodi protiv moćnog Brazila - 2:0

KAZANJ - Reprezentacije Brazila i Belgije sastale su se u drugom četvrtfinalnom susretu Svjetskog prvenstva u Rusiji. Brazil - Belgija 0:2

Kraj prvog poluvremena, Belgija sa fenomenalnim rezultatom ulazi u nastavak utakmice.

Samo jedan minut produženo je prvo poluvrijeme ove utakmice u kojoj je, zasad, Belgija pokazala više.

45' - Nejmar pada u šesnaestercu, ali Mažić ni ne pomišlja da svira jedanaesterac.

42' - Nakon >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << kornera Kompani šutira, ali lopta ne nalazi put u mrežu protivnika.

40' - De Brujne šutira direktno, dobar šut, ali je ovaj put golman Brazila siguran.

39' - Belgijanci su okupirali gol višestrukog svjetskog prvaka, ali su zaustavljeni faulom. Slobodan udarac i prilika za visoke igrače Belgije.

37' - Veoma dobar šut Kutinja sa nekih dvadesetak metara, ali je Kurtoa pokazao da je odličan golman.

36' - Sjajna kombinacija fudbalera Brazila, ali Gabrijel Žesus je loše pucao glavom, pa je lopta otišla pored gola.

31' - Brazil je na koljenima! Nakon kontranapada Belgije, sjajan pogodak De Brujnea!

30' - Vitsel dva puta blokira šuteve igrača Brazila, korner za Brazil.

29' - Slobodan udarac za Brazil, Vertongen faulirao Vilijana.

28' - Mažić nakratko zaustavlja igru, Nejmar je zadobio udarac u zračnom duelu.

26' - Belgija poušava iz kontranapada, ali Lukaku pravi faul u napadu.

26' - Marselo sjajno šutira, ali njegov udarac zaustavlja sjajni Kurtoa.

23' - Lukaku opasan u šesnaestercu Brazila, drugi korner za Belgiju.

21' - Presing Belgije, ali nisu uspjeli zaprijetiti Alisonovom golu.

20' - Kutinjo šutira, ali ravno u golmana Kurtou.

15' - Brazil odmah pokušava da se osveti, ali neuspješno, odbrana Belgije se za dlaku izvukla od izjednačenja. Sjajna utakmica.

13' - BELGIJA VODI! Auto-gol! Gol je postigao Fernandinjo.

13' - Lukaku sjajno asistirao Felainiju, ali je ovaj šutao veoma traljavo. Prvi korner za Belgiju.

Nakon prvih 12 minuta, sjajan početak za "Sambu"

11' - nova prilika za Brazil, ali su se Belgijanci odbranili. Paluinjo je šutirao, ali je šut blokiran.

10' - Defanzivci Belgije su traljavo odreagovali i dopustili da im se dva napadača opasnog Brazila igraju u šesnaestercu. Aldervereld uspio da izbaci loptu - korner za Brazil.

9' - Kontranapad Belgije nakon neiskorištene prilike za Brazil, ali su se Belgijanci spetljali u šesnaestercu protivnika.

8' - Prvi korner na utakmici, za reprezentaciju Brazila, Tiago Silva umalo da postigne gol. Stativa je spasila Belgijance.

3' - Neimar se približio golu Belgije, ali nije bilo opasnosti za golmana Kurtou.

2' - Prva prijetnja na utakmici dolazi od Belgije, zaprijetio je De Brujne, ali je šut otišao daleko od Alisonovog gola.

Arbitar je Milorad Mažić iz Srbije, a pomoćne sudije su Dalibor Đurđevič, Milovan Ristić i četvrti Žairo Marufo.

Brazil (4-3-3): Alison - Fagner, Tijago Silva, Miranda, Marselo - Fernandinjo, Paulinjo, Kutinjo - Vilijam, Nejmar, Gabrijel Žezus;

Belgija (3-5-2): Kurtoa - Vertongen, Kompani, Aldervereld - Menije, Felaini, Vitsel, De Brujne, Šadli - Azar, Lukaku.

U prvom meču dana, Francuska, koja čeka pobjednika ovog meča, izbacila je selekciju Urugvaja rezultatom 2:0.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.