Bečejski kej od cveća

Izvor: RTS, 11.Avg.2011, 09:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bečejski kej od cveća

Preko 40.000 crvenih i ljubičastih cvetova odnedavno krase kej pored Tise u Novom Bečeju. Ideja da novobečejski kej, ali i obližnje ulice, dobiju potpuno novi izgled potekla je od pejzažnog arhitekte Sofije Blažin.

Lepota Tiskog keja u Novom Bečeju bila je inspiracija za Sofiju Blažin, pejzažnog arhitektu zaposlenu u Javnom preduzeću "Komunalac", da ovaj prostor oplemeni i uredi sa 40.000 cvetova.

Duž šetališta su posađene petunije, begonije, vinke i drugo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << cveće koje cveta tokom čitavog leta.

"Sami proizvodimo rasad i sadimo ga na javnim površinama. Takođe pomažemo i onima koji žele da im osmislimo raspored cveća u dvorištima gde rade", kaže Sofija.

Zahvaljujući Sofiji i njenom timu iz JP "Komunalac" cveće u Novom Bečeju, pored keja, nalazi se na najneobičnijim mestima poput neiskorištenih betonskih ispusta na zgradama ili u sredini raskrsnice sa kružnim tokom saobraćaja.

Meštani Novog Bečeja više vode računa o čistoći grada nakon što su kej i ulice oko njega obasuti cvećem, a višegodišnje uređenje Novog Bečeja je deo plana razvoja turizma.

Novi Bečej samo tokom obeležavanja Velikogospojinskih dana poseti 100.000 ljudi.

"Mi smo želeli da najpre uredimo naš grad, a potom da ga pokažemo drugima i da to bude osnova razvoja turizma na ovom prostoru", kaže Saša Šućurević, pomoćnik predsednika opštine Novi Bečej zadužen za turizam.

U pejzažnoj arhitekturi nema granica za nove ideje i uvek se može posaditi novo cveće i još više ulepšavati prostor. Novobečejci su, kako kažu, već obezbedili novih 1. 000 ruža koje će naredne jeseni zasaditi.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.