Kazne za parkiranje kao zlatna koka

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jul.2009, 11:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kazne za parkiranje kao zlatna koka

BEČ - Kazne za nepropisno parkiranje budžetu grada Beča donose sve više prihoda, koji sada iznose oko 32 miliona evra.

Na povećanje prihoda uticalo je produženo vreme zonskog parkiranja do 22 sata, povećanje parking-tarifa, ali i veći broj kontrolora.

Glavni grad Austrije je nedavno povećao broj kontrolora za 70, na ukupno 319 takozvanih "parking-šerifa", posle čega je broj napisanih kazni zabeležio porast od 29 odsto u poređenju sa 2005. godinom.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Kazne za nepropisno parkiranje počinju od 21 evra, a ukoliko je angažovana šlep-služba, troškovi mogu da iznose i do 300 evra.

Uključujući regularne takse za parkiranje, Beč od vozača koji automobile parkiraju na dozvoljenim i zabranjenim mestima inkasira oko 100 miliona evra, što je rast od 40 odsto u poređenju sa 2004. godinom.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Kazne za pogrešno parkiranje donose Beču 32 miliona evra

Izvor: 24sata, 28.Jul.2009

Kazne za nepropisno parkiranje budžetu grada Beča donose sve više prihoda, koji sada iznose oko 32 miliona evra. Na povećanje prihoda uticalo je produženo vreme zonskog parkiranja do 22.00 sata, povećanje parking-tarifa, ali i veći broj kontrolora.

Nastavak na 24sata...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.