Izvor: Nezavisne Novine, 09.Okt.2017, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Baždarević želi pobjedu nad Estonijom

Iako je fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine izgubila sve šanse za plasman na Svjetsko prvenstvo naredne godine u Rusiji, selektor “zmajeva” Mehmed Baždarević večeras je u Talinu uoči sutrašnje posljednje utakmice Grupe H sa Estonijom najavio borbenu igru i pobjedu svojih pulena.

Susret ova dva tima u utorak naveče od 20.45 časova nema rezultatski značaj ni za jednu od ove dvije ekipe obzirom da su prvo mjesto u grupi ranije osigurali Belgijanci, a na drugom >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << su Grci koji dočekuju slabašni Gibraltar.

"Činjenica je da nemamo šansi da se kvalifikujemo ni direktno, ni preko baraža na Mundijal. Utakmica dakle nema rezultatski naboj, ali je nama ipak važna jer kvalifikacijska i želimo profesionalno odraditi posao do kraja”, istakao je Baždarević.

Od reprezentativaca koji istrče na teren očekuje maksimalno zalaganje i borbenost.

"Sasvim sigurno ćemo dati sve od sebe da na najbolji način završimo ove kvalifikacije. Sa naše strane, bez obzira na sve, u utorak sigurno neće biti ni revijalni ni prijateljski meč. Želimo pozitivan rezultat. O domaćoj selekciji mislim sve najbolje. Zaslužuju respekt, Estonija je dobra, iz godine u godinu napreduje i u budućnosti im želim da ih vidim na nekom od velikih takmičenja", dodao je Baždarević.

Serija povreda koja prati ovo okupljanje bh. tima u Talinu je nastavljena i izostankom Ognjena Vranješa.

"Vranješ je povrijeđen i neće biti u konkurenciji. Ima umora i još par problemčića, ali tražićemo najbolji sastav, oni koji su odmorniji i svježiji. Na teren će izaći 11 najspremnijih koji će dati sve od sebe za pozitivan rezultat", kaže Baždarević.

Reprezentativci BiH večeras su u Talinu odradili i zvanični trening.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Povezane vesti

Baždarević zadnji put na klupi BiH?

Izvor: Nezavisne Novine, 10.Okt.2017, 07:35

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večaras protiv Estonije igra posljednji meč kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, a biće to vjerovatno i oproštajna utakmica za selektora Mehmeda Baždarevića...Tako je bar definisano ugovorom koji je potpisao na početku svog mandata, a koji ističe sa...

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.