Barselona uništila Real

Izvor: Politika, 30.Nov.2010, 14:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Barselona uništila Real

BEOGRAD – Ubedljiva pobeda Barselona protiv Real Madrida od 5:0 zauzela je centralno mesto na naslovnim stranama španske štampe, koja je jednoglasno konstatovala da je „kraljevski” klub „ponižen i ismejan”.

„5-0, Morinjo je dobio šamar”, naslov je u listu Sport koji izlazi u Barseloni.

U tekstu se dodaje da je sinoćnja pobeda Barselone bila istorijska.

„Barselona je odigrala spektakularnu utkmicu, ponizila je Morinja i Real. Ceo svet je video >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << na niko nije ravan Barseloni”, euforičan je zaključak lista Sport.

Još jedan katalonski list Mundo Deportivo na naslovnoj strani ima veliku sliku golmana Barselona Viktora Valdesa i štopera Đerara Pikea uz naslov „Real je uništen!”.

Drugi najtiražniji list u Španiji, madridska Marka istakla je dobru igru Barselone, ali je navela i da je sudija Ituralde Gonzales propustio priliku da svira penal za Real, kod vođstva domaćina od 2:0.

„Posle uvodnih 18 minuta sve je bilo gotovo, a Ćavi, Vilja i super Mesi igrali su fudbal iz druge galaksije... Barsa je uništila Real koji je potpuno razočarao. Domaćin je očitao lekciju Morinju i njegovim igračima”, kaže se u tekstu Marke, koja je za igrača utakmice proglasila strelca prvog gola Ćavija Ernandesa.

Drugi list iz Madrida, As, izveštaj sa utakmice počeo je naslovom „Razbijeni u paramparčad” i sa slikom iz završnice meča kada je igrač Reala Serhio Ramos dobio crveni karton.

„Igra Barselone bila je pravi ples u poređenju sa bez duše Realom”, istakao je As.

Ugledni Pais ocenio je da je „pobeda Barselona istorijska, a da je Real bio impotentan”, dok je El Mundo u naslovu stavio da su je „Barsa opet ponizila Madriđane”.

Lokalni mediji iz Barselone kritikovali su igrače Reala i nazvali ih „kukavicama u belom”, jer posle utakmice nisu hteli da daju izjave prisutnim novinarima na stadionu Nou Kamp.

Realovim igračima, navodno, trener Morinjo je zabranio da daju izjave, a pred novinare je jedini izašao reprezentativac Španije Ćabi Alonso.

Beta

objavljeno: 30/11/2010

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.