Barselona izvukla bod u Valensiji

Izvor: Vesti-online.com, 04.Feb.2013, 00:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Valensije i Barselone odigrali su nerešeno rezultatom 1:1 u derbi meču 22. kola španske Primere.

Bez pobede Barselone na "Mestalji" - Lionel Mesi pogodio sa bele tačke

Valensija je povela golom Evera Banege posle greške odbrane katalonskog tima u 33. minutu, a izjednačio je Leo Mesi šest minuta kasnije sa penala.

Fudbaleri domaćeg tima protestovali su oštro kod glavnog sudije tvrdeći da je prestrogo dosudio >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << kazneni udarac, ali arbitar nije promenio odluku, pa je Mesi bio precizan sa bele tačke za izjednačenje na 1:1.

Barselona je u većem delu drugog poluvremena imala inicijativu, ali je Valensija u poslednjih nekoliko minuta propustila dve šanse za pobedu.

Sevilja je ranije pobedila Rajo Valjekano s 2:1, dok su Malaga i Saragosa igrali 1:1.

Sevilja je ugostila Rajo i do vođstva došla pred sam kraj poluvremena, kada je Rakitić iskoristio kiks golmana Rubena i lepim lobom zatresao mrežu. Gosti su u 51. minutu izjednačili preko Domingeza iz penala, ali tri minuta kasnije Alvaro Negredo pogodio mrežu za ceo bodovni plen Sevilje.

U poslednjim utakmicama Atletiko je u Madridu pobedio Real Betis sa 1:0, golom Koste u 61. minutu, dok je Real Sosijedad nadigrao Majorku sa ubedljivih 3:0.

Prvo mesto na tabeli drži Barselona s 59 bodova, dok je Atletiko drugi sa 50. Real koji je juče izgubio na gostovanju Granadi sa 1:0, treći je sa 43 osvojena poena.