Izvor: Nezavisne Novine, 06.Nov.2015, 12:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Banjaluka: Dođite na »Kafu bez predrasuda« (FOTO)
BANJALUKA - Vlasnici kafića u Banjaluci trebalo bi u što većem broju da učestvuju u performansu "Kafa bez predrasuda" kojim se želi skrenuti pažnja sugrađana da bar na trenutak pokušaju da shvate sa kakvim se barijerama svakodnevno susreću osobe s invaliditetom.
Taj poziv su uputili i organizatori akcije, ali i predstavnici udruženja ugostitelja. U kafićima u kojima vidite stolice s improvizovanim točkićima koji asociraju na invalidska kolica, kao i povez za oči koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << ukazuje na slijepe osobe, možete popiti "kafu bez predrasuda".
Performans se izvodi u sklopu "Projekta IN" u organizaciji Helsinškog parlamenta graana Banjaluka i Specijalne biblioteke za slijepe i slabovide osobe RS. Prema riječima Mladena Protića, koordinatora "Projekta IN" iz Helsinškog palamenta, akcija traje jedan dan u jednom kafiću, te je startovala od utorka u "Staklencu" u Banjaluci, a već u srijedu točkovi su se nalazili u kafeu "Boni".
"Točkove ćemo seliti sa lokacije na lokaciju kako budemo nailazili na vlasnike kafića koji budu željeli da podrže akciju", kazao je Protić, te ističe da ima onih koji im rado izau u susret, ali i onih koji kažu da ne žele "otjerati goste".
Nastavak na Nezavisne Novine...








