Bakterije više vole žene

Izvor: Kurir, 27.Sep.2012, 15:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bakterije više vole žene

Više različitih vrsta bakterija može se naći na rukama žena nego na rukama muškaraca

VAŠINGTON - Novo istraživanje je pokazalo da se više različitih vrsta bakterija može naći na rukama žena nego na rukama muškaraca.

Istraživanje, sprovedeno na američkom Univerzitetu Kolorado pokazalo je da žene imaju veću gustoću bakterija na rukama nego što to imaju muškarci, a istraživači veruju da bi to moglo biti zbog znojenja, žlezda lojnica >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << ili zbog hormonske neuravnoteženosti.

Pored toga, kao razlog se spominje i kiselija koža na rukama muškaraca i učestala upotreba krema kod žena. Komentarišući ovo otkriće, vođa istraživanja dr Noa Fierer je rekao da je "broj različitih vrsta bakterija otkrivenih na rukama učesnika istraživanja bio veliko iznenađenje, kao i veća raznolikost bakterija koje su naučnici našli na rukama žena".

Neka druga istraživanja pokazala da se na dlanovima leve i desne ruke iste osobe nalaze različite vrste bakterija.

Bakterije su u proseku velike samo nekoliko mikrometara, mogu se videti isključivo mikroskopom i znatno su različite po svom obliku.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.