Bajden bez spotova kritike Trampovog odgovora na pandemiju

Izvor: B92, 03.Okt.2020, 09:54

Bajden bez spotova kritike Trampovog odgovora na pandemiju

Demokratski kandidat za predsednika SAD Džo Bajden izrazio je saosećanje s predsednikom Donaldom Trampom koji je obolio od kovid 19.

Pored toga najavio je i da će prestati da emituje izborne spotove u kojima kritikuje njegov odgovor na pandemiju.

Ubrzo nakon što je Bela kuća saopštila da će Tramp provesti "nekoliko dana" u vojnoj bolnici "Volter Rid", Bajden je rekao da Amerikanci "moraju da se ujedine".

Demokratski predsednički kandidat je rekao da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je Trampova dijagnoza podsetnik na svetsku zdravstvenu krizu, kojom je zemlja naročito pogođena, i da virus moramo da shvatimo ozbiljno.

Mesec dana pred održavanje izbora, Bajden se suočava sa jedinstvenim trenutkom u predizbornoj kampanji koja je i do sada bila haotična, navodi AP.

On mora da napravi balans između bolesti njegovog rivala i njenog destabilizirajućeg efekta na Vašington, uz istovremeno izvlačenje zaključka da je korona virus ozbiljan problem i da zahteva strože upravljanje od strane nadležnih organa.

Bajdenov odnos prema pandemiji je od početka bio u suprotnosti sa Trampovim. On je formulisao više planova za saniranje javnozdravstvenih i ekonomskih posledica pandemije, dok je Tramp saveznim i lokalnim vlastima uglavnom ostavio mgućnost da sami kreiraju svoje smernice, često se suprotstavljajući ekspertima javnog zdravlja.

Kampanja demokratskog predsedničkog kandidata podrazumeva održavanje manjih skupova, uz poštovanje mera socijalnog distanciranja i preporuke o nošenju zaštitnih maski.

Za razliku od njega, Tramp je, uprkos pandemiji, nastavio da održava velike skupove, čiji učesnici obično nisu nosili maske, redovno se podsmevajući Bajdenovoj odluci da u javnosti nosi masku.

Kontrast je bio još više izražen u petak, kada je Tramp u Beloj kući čekao da bude prebačen u vojnu bolnicu zbog kovid-19, dok je Bajden otputovao na planirani događaj u Mičigenu, nakon što je testiran negativan na korona virus.

SAD se nalaze na prvom mestu u svetu po broju zaraženih i preminulih od posledica kovid-19. Prema poslednjim podacima sa sajta Worldometers, u ovoj zemlji je potvrđeno preko 7,5 miliona slučajeva korona virusa, dok je od ove bolesti u SAD život do sada izgubilo više od 213.000 ljudi.

Nastavak na B92...






Povezane vesti

Bajden bez spotova kritike Trampovog odgovora na pandemiju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 03.Okt.2020

Demokratski kandidat za predsednika SAD Džo Bajden izrazio je saosećanje s predsednikom Donaldom Trampom koji je obolio od kovid-19, i najavio da će prestati da emituje izborne spotove u kojima kritikuje njegov odgovor na pandemiju...Ubrzo nakon što je Bela kuća saopštila da će Tramp provesti...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.