Izvor: Mondo, 25.Okt.2014, 14:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bahanalije: Kupanje u vinu!
Kupanje u mleku je demode. Kade se pune vinom u kojim se brčka čak i američki košarkaš Amare Studemajer.
Foto: Guliver/Getty/Thinkstock vino.jpg
U crnom vinu se kupala još Kleopatra, jer kiselina koja se nalazi u ovom voću dubinski čisti kožu. Ta praksa je bila popularna početkom devedesetih godina prošlog veka, a sada je opet hit. Mnoge poznate ličnosti su na svojim Instagram profilima objavile slike kako se baškare u kadi punoj vina.
"Vinoterapi >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << mi pomaže da se oporavim nakon utkamica, pre svega ubrzava cirkualciju", rekao je za "Dejli njuz" košarkaš Studemajer.
Kako kupanje u vinu "radi"? Tako što antioksidansi iz grožđa, naročito iz semena ovog voća, polifenoli, duboko prodiru u kožu i pokazali su se deset puta efikasniji u sprečavanju bora od vitamina E, na primer.
Polifenola ima i u kafi, zbog čega se zrno ove biljke koristi i u proizvodnji nekih kozmetičkih krema. Međutim, to ne znači da sada skuvate nekoliko litara i dobro se izbanjate - termičkom obradom se antioksidasni uništavaju.
Vratimo se vinu. Ne znamo da li u Srbiji postoje kozmetički saloni i spa centi koji nude ovu uslugu, a li u Americi to košta 205 dolara, samo masaža vinom 195 dolara, a kupanje u kombinaciji vina i vode 75 dolara.












