Bacio bebu zbog plača, dete umrlo

Izvor: B92, 02.Dec.2014, 12:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bacio bebu zbog plača, dete umrlo

Četvoromesečni dečak preminuo je u Sarajevu nakon što ga je otac, revoltiran plačem, bacio na fotelju, prenosi Klix.ba.

Ovo je za Klix.ba potvrdio i patolog Hamza Žujo, kazavši da je obdukcija pokazala da je smrt nastala udarcem u glavu deteta.

"Udar tupine je bio koban za mališana", kazao je Žujo.

Do tragedije je došlo u subotu.

Omar Mehmedbašić, advokat osumnjičenog Leđena, kazao nam je da njegov klijent nije imao nameru da ubije >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << svoje dete.

"Moj klijent nije želio ovakav ishod, plakao je za svojim detetom i zvao Hitnu pomoć. Radi se o tome da je ostao sam sa detetom koje je bilo gladno i on je pokušavao da mu da hapu, da ga nahrani. Međutim, dete nije htelo i on ga je bacio na fotelju. Međutim, ta fotelja je imala drvene držače u koje je dete udarilo", kazao je Mehmedbašić za Klix.ba

Podsećamo, beba je preminula u subotu u sarajevskom naselju Švrakino Selo kada je na intervenciju pozvana i služba Hitne medicinske pomoći. Ali lekari, uprkos reanimaciji, nisu uspeli da ožive mališana.

Tada je sa njim u iznajmljenom stanu u Ulici Avde Hodžića bio njegov otac Eldar Leđen, dok je majka deteta Indira P. bila na poslu.

Hitnu pomoć je, nakon što dete nije reagovalo, pozvao otac Eldar Leđen, koji je čuvao sina dok je njegova supruga radila

Leđen je, kako prenosi Kliks, odmah pozvao Hitnu pomoć i suprugu, kojoj je kazao da dete nije dobro.

Hitna pomoć je o slučaju obavestila policiju koja je roditelje privela na saslušanje. U prvi mah oboje su tvrdili da im je dete ispalo, da bi na kraju Eldar sve priznao tokom saslušanja u policiji.

On je uhapšen zbog sumnje da je počinio krivično delo ubistvo, dok je njegova supruga puštena na slobodu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.