BRAVO Srpskim programerima tri medalje na Tajvanu

Izvor: Blic, 20.Jul.2014, 10:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BRAVO Srpskim programerima tri medalje na Tajvanu

Četvorica mladih programera iz Srbije osvojila su tri medalje na upravo održanoj 26. Međunarodnoj informatickoj olimpijadi u Tajpeju na Tajvanu, saopštio je vođa ekipe Srbije Nikola Milosavljević.

Srpski programeri osvojili su dve srebrne i jednu bronzanu medalju, a na ovogodišnjem takmičenju učestvovalo je 311 takmičara iz 82 zemlje.

Dimitrije Erdeljan, učenik gimnazije ‘’Jovan Jovanović Zmaj’’ u Novom Sadu i Marko Stanković, učenik gimnazije ‘’Svetozar >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << Marković’’ u Nišu dobili su srebrnu medalju.

Ivan Stošić, učenik gimnazije ‘’Svetozar Marković’’ u Nišu osvojio je bronzanu medalju.

Našu zemlju predstavljao je i Andrej Ivašković, učenik Matematičke gimnazije u Beogradu, kome je, nažalost, nedostajalo svega pet poena do bronzane medalje, naveo je Milosavljević u pisanoj izjavi.

Ekipa Srbije za ovo takmičenje odabrana je posle niza takmičenja koje uključuju kvalifikacije, okružno takmičenje, državno takmičenje i Srpsku informatičku olimpijadu kao završni stupanj.

U kreiranju i odabiru zadataka za ova takmičenja, održavanju sistema za automatsko testiranje i u pripremama učenika, svake godine aktivno učestvuje Državna komisija za takmičenja iz informatike - tim od 15-ak ljudi, uglavnom studenata koji su i sami bivši takmičari.

Završne pripreme u trajanju od sedam dana održane su u Istraživačkoj stanici Petnica i finansirao ga je “Majkrosoft divelopment center Srbija” (Microsoft Development Center Serbia (MDCS).

Troškove puta na Međunarodnu informatičku olimpijadu pokrilo je Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Srbije.

Najčitanije SADA:

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Programerima tri medalje na Tajvanu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Jul.2014

Četvorica mladih programera iz Srbije osvojila su tri medalje na upravo održanoj 26. Međunarodnoj informatickoj olimpijadi u Tajpeju na Tajvanu, saopštio je vođa ekipe Srbije Nikola Milosavljević.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.