Izvor: B92, 28.Avg.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BOSKO BUHA: BEZBEDNOSNA SITUACIJA ODLICNA

Nacelnik beogradske policije, general Bosko Buha, ocenio je da je bezbednosna situacija u Beogradu "odlicna". U izjavi za "Borbu", Buha je ocenio da je na beogradskim ulicama manje nasilja i teskih krivicnih dela, kao i da roditelji sada s mnogo manje strepnje pustaju decu u grad. Prema Buhinim recima, broj najtezih krivicnih dela je smanjen, a pocinioci laksih krivicnih dela su uglavnom socijalni slucajevi ili ljudi koji su ostali bez posla. "Ako se mnogi medju 200.000 do 300.000 ljudi bez posla, ujutro probude ne znajuci sta ce da jedu tog dana, a samo 1.000 odluci da nesto ukrade, to ce vec dovesti do povecanja krivicnih dela sa ekonomskim merama", rekao je Buha.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.