BLOKADA: 400 traktorista na graničnom prelazu Rača

Izvor: Kurir, 22.Jul.2013, 19:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BLOKADA: 400 traktorista na graničnom prelazu Rača

Oko 400 semberijskih poljoprivrednika, koji protestuju zbog otkupne cene pšenice u Republici Srpskoj, stiglo je popodne traktorima na granični prelaz Rača

BIJELJINA - Oko 400 semberijskih poljoprivrednika, koji protestuju zbog otkupne cene pšenice u Republici Srpskoj, stiglo je popodne traktorima na granični prelaz Rača, gde će se, kako su najavili, zadržati oko sat vremena.

Zbog toga je granična policija zatvorila prelaz na desetak minuta, dok >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << poljoprivrednici nisu pomerili svoje traktore kako bi se saobraćaj odvijao nesmetano.

Poljoprivrednici su najavili da će, ukoliko se narednih nekoliko dana ne pronađe rešenje za njihove probleme, blokirati sve granične prelaze u BiH. Oni su nezadovoljni otkupnom cenom pšenice i činjenicom da je mlinarima dozvoljeno da formiraju, kako kažu, za poljoprivrednika ponižavajuće cene hlebnog žita.Ponovili su svoj zahtev da cena otkupa pšenice po kilogramu bude 0,38 KM, što će, kako ističu, uz pomoć Vlade Srpske od 0,4 KM, biti dovoljno da pokriju bar uloženo u proizvodnju.

Od nadležnih institucija, poljoprivredni proizvođači traže da zabrane uvoza pšenice "sve dok u BiH postoji i poslednje zrno žita". U Informaciji iz Vlade Srpske navodi se da Vlada i resorno ministarstvo ne mogu da utiču na formiranje otkupne cene pšenice, niti bilo koga mogu prisiliti da kupi domaću pšenicu, jer njenu cenu diktira tržište.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Blokada: 400 traktorista na graničnom prelazu Rača

Izvor: Akter, 22.Jul.2013

Oko 400 semberijskih poljoprivrednika, koji protestuju zbog otkupne cene pšenice u Republici Srpskoj, stiglo je popodne traktorima na granični prelaz Rača, gde će se, kako su najavili, zadržati oko sat vremena

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.