Izvor: B92, 16.Sep.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BIN LADEN: NE STOJIM IZA NAPADA U SAD

Osama bin Laden ponovo je u nedelju porekao bilo kakvu umesanost u razarajuce teroristicke napade na Njujork i Vasington, javljaju agencije, prenosi Srna. "SAD upiru prstom na mene ali kategoricno tvrdim da to nisam ucinio", kaze Bin Laden u saopstenju koje je faksom dostavljeno agenciji Afgan Islamik pres sa sedistem u Islamabadu. "Oni koji su to uradili, uradili su to zarad licnih interesa", kaze Bin Laden u saopstenju, za koje AIP kaze da ga je poslao Bin Ladenov pomocnik Abdul Samad. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Bin Laden je rekao da nije imao sredstva za organizovanje napada usled restrikcija njegovih kontakata sa spoljnim svetom koje mu je nametnuo talibanski vodja mula Muhamed Omar. "Zivim u Avganistanu. Ja sam sledbenik Amir Ul Mominena, koji mi ne dozvoljava da ucestvujem u takvim aktivnostima", kaze se u saopstenju dostavljenom na arapskom. "Bili smo cesto okrivljivani u proslosti ali nikad nismo ucestvovali", tvrdi Bin Laden.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.