Izvor: B92, 31.Jan.2014, 08:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BG: Vetar otkačio splav "Lukas"
Beograd -- Zbog izuzetno jakog vetra koji duva u Beogradu i dostiže brzinu od 83 km/h, otkačio se splav "Lukas" i udario u drugi. Vetar oborio ukras u Kralja Milana.
U jutrošnjem incidentu u kojem se, zbog jakog vetra, beogradski splav "Lukas" otkačio, oštećena su četiri susedna splava i sve nadležne službe na terenu su utvrdile da nije došlo do oštećenja obaloutvrde, saopštio je Beoinfo.
U dogovoru sa Kapetanijom angažovano je Preduzeće Ivan Milutinović sa velikim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << tegljačem, a JKP Beogradski vodovod i kanalizacija angažovalo je brod Topčiderka, kako bi pomogli da se objekti osiguraju i spreči dodatna šteta, saopštio je Beoinfo.
Na licu mesta su i članovi Gradskog štaba za vanredne situacije, predstavnici gradske Vodoprivredne inspekcije, Beogradvoda, Elektrodistribucije Beograd, pripadnici MUP-a, Uprave za vanredne situacije, Rečna policija i vlasnici plovnih objekata, navodi se u saopštenju.
U saopštenju se podsećaju vlasnici splavova i plovećih objekata da je vetar u pojačanju i da će takvo stanje biti u naredna tri dana. "Njihova je obaveza da osiguraju svoje objekte, sidra i sve druge alate kojima se objekti vezuju za obalu", navedeno je u saopštenju.
RTS je jutro javio da bi problem mogao da se javi i s drugim splavovima, jer se nekoliko njih već dosta "ljulja". Takođe, više rampi, tj. prilaza splavovima je odvaljeno, kako i nekoliko saobraćajnih znakova.
Nadležni apeluju na sve vlasnike plovnih objekata da ih, dok traje jak vetar, ne pomeraju i da provere postojeće vezove i dodatno ih obezbede.
Saobraćaj u Ulici kralja Milana u centru Beograda otežen je zato što je snažan vetar oborio jedan od novogodišnjih ukrasa na kolovoznu traku u pravcu ka Slaviji.
Povređenih nije bilo, a mesto u blizini Jugoslovenskog dramskog pozorišta obezbeđuju jedna policijska kola.
Zbog jakog vetra se otkačio splav Lukas (FOTO)
Izvor: Telegraf.rs, 31.Jan.2014
Poznati beogradski splav je potom oštetio splav "Karibi", povukao sa sobom još jedan manji splav, da bi se zaustavili kod splava "Plej"
Vetar otkačio splav "Lukas" u Beogradu
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 31.Jan.2014
Zbog izutetno jakog vetra koji duva u Beogradu otkačio se poznati splav "Lukas" i udario u drug splav "Plej", javio je RTS.





