Izvor: B92, 08.Feb.2015, 15:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BG: Privedeno 13 izbacivača
Tokom pojačane kontrole beogradskih noćnih klubova i splavova u Beogradu privedeno je 13 radnika obezbeđenja, saopštio je MUP.
Kako je navedeno, kod privedenih lica pronađeno je više predmeta pogodnih za nanošenje povreda, kao što su pendreci, metalne šipke i slično.
U saopštenju se dodaje da će protiv sedam osoba inspekcija rada podneti prekršajne prijave.
Akcija je sprovedena sinoć u saradnji sa Ministarstvom za rad, zapošljavanje, boračka >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i socijalna pitanja i obuhvatala je sedam objekata, sa akcentom na rad pripadnika obezbeđenja i utvrđivanje osnova njihovog angažovanja - da li su zaposleni u tom klubu, odnosno da li su angažovani sa, ili bez ugovora.
Iz MUP-a navode da će akcije kontrole noćnih klubova biti nastavljene i redovne, kako bi se postigla potpuna bezbednost i sigurnost građana.




