BG: 44 dece dobija lične pratioce

Izvor: B92, 09.Okt.2014, 07:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BG: 44 dece dobija lične pratioce

Mališani sa teritorije Beograda, njih 44 koji imaju problem sa smetnjama u razvoju, dobiće lične pratioce, posle potpisivanja ugovora u Skupštini grada.

Ugovor će potpisati sekretarka za socijalnu zaštitu Jasmina Ivanović i predsednik udruženja Inicijativa za inkluziju "Veliki Mali" Valentina Zavišić, koje sprovodi projekat "Razvoj usluge lični pratilac deteta u gradu Beogradu".

Potpisivanju ugovora će, kako je najavljeno, prisustvovati gradonačelnik Beograda >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Siniša Mali.

Usluga ličnog pratioca namenjena je deci sa smetnjama u razvoju koja su uključena u vaspitno-obrazovnu ustanovu, a kojima je neophodna podrška u zadovoljavanju osnovnih potreba u svakodnevnom životu - u oblasti kretanja, održavanja lične higijene, hranjenja, oblačenja i komunikacije sa drugima.

Takva odluka je najavljena krajem septembra ove godine, a posle priče TVB92 o devojčici kojoj je bio neophodan lični pratilac.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Lični pratioci za decu sa smetnjama u razvoju

Izvor: Blic, 09.Okt.2014

Četrdeset četvoro mališana sa teritorije Beograda, koji imaju problem sa smetnjama u razvoju, dobiće lične pratioce, što će biti ozvaničeno današnjim potpisivanjem ugovora u Skupštini grada...Ugovor će potpisati sekretarka za socijalnu zaštitu Jasmina Ivanović i predsednik udruženja Inicijativa...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.