Izvor: B92, 11.Apr.2001, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BEZ KVORUMA ZA RAZGOVOR O IMUNITETU

Odbor za mandatska i imunitetska pitanja Savezne skupstine nije u sredu raspravljao o skidanju imuniteta poslanicima Veca gradjana Nikoli Sainovicu i Jovanu Zebicu zbog nedostatka kvoruma. Odbor je zasedao po zahtevu okruznog tuzilastva, a po predmetu pokrenutom protiv Slobodana Milosevica u kojem su saokrivljeni Sainovic i Zebic. Sednici sedmoclanog odbora prisustvovali su samo trojica clanova iz DOS-a, dok se pozivu nisu odazvali predstavnici SNP-a, SPS-a, Radikala i JUL-a. Clan odbora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << iz SNP-a Mijusko Bajagic iz Pluzina obavestio je odbor da zbog zauzetosti nije mogao da prisustvuje sednici, sto je u izjavi za B92 i potvrdio: 'Zauzet sam predizbornim aktivnostima i obavijestio je o tome i trazio predsednik poslanickog kluba Pedja Bulatovic od Dragoljuba Micunovica da se odlozi skupstina i sve aktivnosti vezane za skupstinu i za odbore dok ne prodje. Rijec samo o tome da smo zauzeti'. Predsednik odbora Dusan Petrovic iz DOS-a izrazio je uverenje da ce sednica odbora na kraju ipak biti odrzana: 'Ovaj odbor samo daje predlog Vecu gradjana da li bi trebalo ili ne skinuti imunitet poslanicima. Mislim da ce sednica biti odrzana onog dana kada ce biti odrzana sednica Veca, nadam se pre 31. maja', kaze Petrovic, prenosi B92.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.