Izvor: B92, 23.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BATIC: REFERENDUM BI PREDSTAVLJAO AVANTURU
Republicki ministar pravde i predsednik Demohriscanske stranke Srbije Vladan Batic ocenjuje da nakon crnogorskih izbora, nece doci do raspisivanja referenduma o buducem drzavno-pravnom statusu Crne Gore. "Mislim da su politicari crnogorske samostalne opcije racionalni i da ce odustati od raspisivanja referenduma" koji bi, kako su pokazali izbori, "predstavljao avanturu koja bi mogla jos vise da ih porazi i izazove tektonske poremecaje", rekao je Batic, dodajuci da od zvanicne Crne Gore ocekuje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da ponovo pokrene inicijativu za redefinisanje odnosa u federaciji, prenosi Radio B92. Istovremeno, Batic kaze da je realno ocekivati i raspisivanje novih saveznih izbora do pocetka sledece godine koji bi manifestovali politicku volju obe izborne jedinice. U ovom momentu savezni parlament ne odrazava politicku volju gradjana Crne Gore.













