Izvor: B92, 18.Jul.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BAT PREGOVARA SA SRPSKOM VLADOM
Regionalni menadzer za Istocnu Evropu multinacionalne duvanske kompanije BAT Aleksandar Luti demantovao je u izjavi Radiju B92 da se 'Britis ameriken tobako' povlaci iz posla u Srbiji i pregovora sa republickom vladom. Povodom pisanja stampe da je problem nastao zbog toga sto je u posao sa dolaskom BAT u Srbiju ukljucen i biznismen Stanko Subotic Cane, koji se smatra 'bosom duvanske mafije'na Balkanu, Luti je za B92 rekao: 'To su optuzbe i glasine koje ne zelimo da komentarisemo. Jedina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << cinjenica je da mi pregovoramo sa legitimno izbaranom demokratskom vladom u Srbiji i njenom komisijom za kontakt. Ne postoji treci partner u pregovorima', rekao je predstavnik BAT Aleksandar Luti Radiju B92.
Jedan od clanova vladine komisije za pregovore sa BAT, Zarko Korac, za B92 kaze da su razgovori sa tom kompanijom samo zamrznuti i to do petka, kada bi Vlada Srbije trebalo da razmatra nacrt zakona koji ce regulisati investicije u duvanskoj industriji. Komentarisuci navode stranih medija o umesanosti Stanka Subotica Caneta u ovoj posao, Korac za B92 kaze: 'Nikada se Stanko Subotic nije pojavio kao pregovarac od strane BAT. Moram iskreno da kazem da sam jednom isao da kupim novine u kojima se pojavila njegova slika da vidim kako uopste izgleda. Ono sto je sigurno, to je da se vodi jedna dzinovska bitka da Srbija ne dobije tu fabriku, u ciju opremu treba da se ulozi oko 150 miliona maraka sa 500 radnih mesta u gradu kao sto je Kragujevac gde smo resili da pravimo fabriku, i kao covek sam zgranut prljavstinom koja se pojavljuje i zeljom svercera cigareta da Srbija nikada ne dobije jednu proizvodnju kvalitetnih licencnih cigareta'.



