Izvor: B92, 27.Jul.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
BALA: REZIM ISKORISCAVA SELJAKE
Lajos Bala, savezni poslanik Saveza Vojvidjanskih Madjara, izazvao je bujicu replika poslanika vladajucih partija svojim govorom u Vecu gradjana Savezne skupstine, kada je izglasavano povecanje poreza u cilju poboljsanja polozaja Vojske Jugoslavije. S tim u vezi, Bala je, gostujuci na Radiju Senta, rekao da je pokusavao da postavlja nacelna pitanja, mada je, kako kaze, znao da je to uzaludan posao. "Zasto moramo jos vise para da izdvajamo za VJ, kada vec i po starom zakonu izdvajamo 7,5 >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << posto nacionalnog dohotka? To znaci da se 75 odsto saveznog budzeta trosi za vojsku", rekao je Bala i dodao da ce povecanje dodatnih poreza jos vise ugroziti poljoprivredne proizvodjace, posto je najveci procenat poskupljenja poreza na promet stavljen upravo na cenu poljoprivredne mehanizacije. "Ovaj rezim je i dosad najvise iskoriscavao seljake, posto je cene poljoprivrednih proizvoda, zbog cuvanja socijalnog mira, drzao na ledu", zakljucio je Bala.












