Izvor: Nezavisne Novine, 21.Apr.2016, 19:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Azra Bašić može biti izručena BiH
LEKSINGTON - Sudije Apelacionog vijeća podržale su odluku kojom se omogućava izručenje Azre Bašić Bosni i Hercegovini zbog optužbi za izvršenje zločina protiv srpskih civila tokom 1992. godine. Tačnije, osumnjičena je da je učestvovala u mučenjima i ubistvima Srba iz Dervente u logorima od aprila do juna 1992.
Bašićeva se žalila na odluku iz jula prošle godine, kojom je takođe odlučeno da ona može biti izručena BiH.
Bašićeva je učestvovala u ratu >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << u BiH, prije nego što je emigrirala u SAD i postala američka državljanka.
Jedan od argumenata njenog advokata za žalbu bio je sporazum između SAD i BiH kojim se ne dozvoljava izručenje građana.
Azra Bašić je nekoliko godina živjela u Kentakiju, gdje je radila u staračkom domu i fabrici za preradu hrane prije nego što je uhapšena u martu 2011. i od tada se bori protiv izručenja BiH.
Nastavak na Nezavisne Novine...
Azra Bašić može biti izručena BiH
Izvor: Cafe.ba, 21.Apr.2016
Sudije Apelacionog vijeća podržale su odluku kojom se omogućava izručenje Azre Bašić Bosni i Hercegovini zbog optužbi za izvršenje zločina protiv srpskih civila tokom 1992. godine.








