Izvor: Blic, 27.Jan.2015, 14:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Avtovaz otpušta 1.100 radnika
Vodeći ruski proizvođač automobila Avtovaz je prvi od automobilskih koncerna koji posluju u Rusiji najavio smanjenje broja zaposlenih.
Pretražite našu ponudu sa preko 65,000 oglasa
Besplatno oglasite svoje vozilo na sajtu gde se prodaju polovnjaci
Postavi oglas na www.mojauto.rs
Kompanija planira da otpusti 1.100 radnika, piše list Vjedomosti pozivajući se na predsednika zvaničnog sindikata preduzeća Sergeja Zajceva i predstavnike >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kompanije.
Smanjenje broja zaposlednih pogodiće samo menadžere - kategorije
Prodajete polovni automobil?
Postavite besplatan oglas.
rukovocilaca, stručnjaka i službenika. Sada u kompaniji ima oko 52.000 radnika, uključujući 10.000 menadžera. Očekuje se da broj menadžera bude smanjen 11 odsto, navodi list. Pretpostavlja se da će otpuštanja početi u aprilu.
Osnovni razlog novog smanjenja je situacija na tržištu. Prodaja "lada" u Rusiji prošle godine je pala 15 odsto, na 387.000 automobila. Celo tržište je bilo u padu 10,3 odsto.
U oktobru prošle godine predsednik Avtovaza Bu Anderson izjavio je da se smanjenje broja zaposlenih u 2015. godini ne planira.
Prema rečima Zajceva, sada su se sindikati dogovorili s menadžmentom koncerna, da sadašnje smanjenje bude poslednje u ovoj godini.
Prošle godine je broj radnika Avtovaza smanjen oko 20 odsto, a samo menadžera za trećinu, navode Vjedomosti.







