Avion Er Srbije prinudno sleteo, zapalio se motor?

Izvor: Mondo, 17.Jan.2015, 13:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Avion Er Srbije prinudno sleteo, zapalio se motor?

Avion Er Srbije koji je jutros poleteo iz Beograda za Banjuluku, vraćen je na Beogradski aerodrom zbog kvara, kažu u toj kompaniji. Ministarka Zorana Mihajlović kaže da se motor aviona zapalio.

Foto: Guliver/Getty/Thinkstock

U avionu je bilo dvadesetak putnika i svi su bezbedni.

"Pilot je uočio problem na jednom od motora, ugasio ga i sa jednim motorom bezebedno sleteo na aerodrom 'Nikola Tesla'", rekla je za Internet-portal RTS-a Katarina >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Andrić Milosavljević iz Direktorata za civilno vazduhoplovstvo.

Prema njenim rečima, avion tipa ATR na redovnoj liniji Beograd–Banjaluka, u trenutku kvara bio je u fazi poletanja na oko 2.400 metara visine.

Ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović kaže da se avionu "Er Srbije" motor zapalio.

Mihajlovićeva je na konferenciji za novinare u Vladi Srbije rekla da niko od putnika nije povređen, a da se uzroci kvara na motoru istražuju.

Pomoćnik ministra za vazdušni saobraćaj Zoran Ilić kazao je da je moguće da se motor zapali nakon poletanja.

"Ovakve stvari se obično dese kada se dozira veća količina goriva, a deo goriva ne sagori potpuno u cevi, što može da izazove plamen na motoru", naveo je Ilić.

U "Er Srbiji", međutim, kažu da je došlo do tehničkog kvara i navode da se motor nije zapalio.

"Reč je o tehničkom kvaru, a to što su vatrogasna kola stala pored aviona, kada je sleteo, jeste standardna procedura na aerodromima, u takvim slučajevima", rekla je zaTanjug portparolka nacionalne avio-kompanije Maja Gedošev.

Inspektori Direktorata za civilno vazduhoplovstvo odmah nakon incidenta izašli na teren kako bi otkrili uzrok kvara motora.

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Avion Er Srbije vratio se u Beograd zbog kvara

Izvor: Studio B, 17.Jan.2015

Avion Er Srbije koji je jutros poleteo iz Beograda za Banjuluku, vraćen je na Beogradski aerodrom zbog tehničkog kvara, jer je pilot, 20 minuta posle poletanja, procenio da je to najbezbednije za putnike, izjavila je Tanjugu PR kompanije Maja Gedošev...Ona je demantovala pisanje pojedinih medija da...

Nastavak na Studio B...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.