Automobil uleteo u kolonu nemačkih vojnika

Izvor: RTS, 02.Nov.2009, 12:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Automobil uleteo u kolonu nemačkih vojnika

Šest osoba teško povređeno kada je pripadnik oružnih snaga u Bad Salcungenu u Nemačkoj, automobilom u uleteo u kolonu vojnika. Bundesver pretpostavlja da je reč o nesrećnom slučaju, a ne o planiranom napadu.

U krugu kasarne Bundesvera u Bad Salcungenu, u saveznoj pokrajini Tiringija, pripadnik oružnih snaga uleteo je rano jutros automobilom u kolonu vojnika. Teško je povređeno najmanje šest osoba.

Policija nije saopštila pojedinosti o tom teškom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << incidentu, ukazujući da je za obaveštavanje javnosti nadležan Bundesver.

Prema prvim navodima radio - stanica, povređeno je čak 15 osoba, a u akciji zbrinjavanja povređenih učestvuju tri helikoptera i 10 spasilačkih vozila.

Zvaničnu potvrdu udesa nije dala ni kasarna i Tiringiji ni nemačke oružane snage.

Bundesver za sada polazi od pretpostavke da je reč o nesrećnom slučaju, a ne o planiranom napadu, piše u internet - izdanju dnevnik "Tiringer algemajne" .

Procenjuje se da je vozač "prevideo kolonu vojnika". Zvanično saopštenje Bundesvera o teškom udesu biće izdato tokom prepodneva.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.