Izvor: Mondo, 21.Sep.2014, 15:05 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Automobil sutra ostavi kod kuće
U okviru Evropske nedelje mobilnosti, Agencija za bezbednost saobraćaja pozvala je sve zaposlene u državnoj upravi da 22. septembra učestvuju u obeležavanju "Dana bez automobila".
Foto: Guliver/Getty/Thinkstock
U cilju promovisanja javnog prevoza i nemotorizovanih vidova transporta, Agencija za bezbednost saobraćaja pozvala je sve zaposlene u državnoj upravi da 22. septembra, na "Dan bez automobila", dođu i vrate se sa posla pešačeći, biciklom ili javnim prevozom, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << a da svoje automobile ostave kod kuće.
Evropska nedelja mobilnosti je godišnja kampanja za podizanje svesti, čiji je cilj da promeni svest građana u vezi sa korišćenjem javnog prevoza, vožnjom bicikla, pešačenja, odnosno vidova transporta koji ne stvaraju zagušenja u saobraćaju i nisu štetni po životnu sredinu, navedeno je u saopštenju Agencije.
U okviru obeležavanja "Dana bez automobila", u osnovnoj školi "Sveti Sava" na Vračaru, 22. septembra biće održan i likovni konkurs za đake drugih razreda na temu učešća u saobraćaju bez automobila.
Takođe, Agencija za bezbednost saobraćaja pripremila je TV spot čija je radnja posvećena bezbednosti biciklista.
Poruka spota glasi: "Biciklisti nisu smetnja na putu! Poštujte bicikliste, sačuvajte život!", navedeno je u saopštenju te agencije.









