Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Jun.2015, 18:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Autoindustrija pogurala proizvodnju u Mađarskoj
Snažna aktivnost automobilske industrije, kao i jačanje proizvodnje računara i elektronske opreme, pogurali su u aprilu ukupnu industrijsku proizvodnju u Mađarskoj, pokazali su danas podaci Zavoda za statistiku u Budimpešti.
Industrijska proizvodnja je u aprilu porasla 6,3 odsto na godišnjem nivou, nakon dosta bržeg rasta od 11,6 odsto iz marta, navodi zavod, a prenosi agencija MTI.
Prodaja industrijskih proizvoda kod kuće porasla je 0,6 odsto u aprilu, a izvoz >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << 8,2 odsto.
Na mesečnom nivou, industrijska proizvodnja je u aprilu smanjena 0,1 odsto u odnosu na mart. U prva četiri ovogodišnja meseca, proizvodnja je porasla 7,6 odsto u odnosu na isti period lane, dodaje zavod.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...












