Izvor: B92, 07.Maj.2015, 09:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Austrija žrtva nacističke Nemačke?
Austrijanci su i 70 godina posle završetka Drugog svetskog rata, nesigurni i podeljeni u vezi uloge njihove zemlje u zločinima iz prošlosti.
Istraživanje bečkog dnevnika "Hojte" pokazuje da jedna trećina građana, to jest 30 odsto, smatra da je Austrija bila prva žrtva nacističke Nemačke, a sličan broj je suprotnog mišljenja.
Kada je reč o 8.maju, danu kada je Vermaht kapitulirao, 53 odsto ga smatra danom oslobađanja.
Međutim i dalje ima 14 odsto >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << onih koji taj dan ne vide kao dan oslobađanja od nacizma.
Što se holokausta tiče 52 odsto građana Austrije ne bi volela više ništa o tome da čuje, dok 30 odsto ističe da ovaj zločin treba i dalje pominjati.
Austrija će 70-tu godišnjicu kraja Drugog svetskog rata obeležiti sutra veče Feštom radosti na bečkom trgu Heldenplac.
Mauthauzen komitet organizuje, zajedno sa bečkom Filharmonijom, i Dokumentacionim arhivom austrijskog otpora, Jevrejskom zajednicom, uz podršku vlade i grada Beča, svečani koncert pod vedrim nebom.
Austrijanci podeljeni o ulozi svoje zemlje u zločinima
Izvor: Kurir, 07.Maj.2015
BEČ - Austrijanci su i 70 godina posle završetka Drugog svetskog rata, nesigurni i podeljeni u vezi uloge njihove zemlje u zločinima iz prošlosti...Istraživanje bečkog dnevnika Hojte pokazuje da trećina građana, to jest 30 odsto, smatra da je Austrija bila prva žrtva nacističke Nemačke,...
Austrija žrtva nacističke Nemačke?
Izvor: Radio 021, 07.Maj.2015
Austrijanci su i 70 godina posle završetka Drugog svetskog rata, nesigurni i podeljeni u vezi uloge njihove zemlje u zločinima iz prošlosti...Istraživanje bečkog dnevnika "Hojte" pokazuje da jedna trećina građana, to jest 30 odsto, smatra da je Austrija bila prva žrtva nacističke Nemačke, a...






