Izvor: RTS, 12.Maj.2016, 17:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Asfaltiran put u Kujavici
U Kujavici kod Vladimiraca, otvorena je deonica puta duga 4 kilometra, na čije se asfaltiranje čekalo 25 godina. Osim što povezuje selo sa magistralnim putem Šabac - Beograd, meštanima znatno skraćuje putovanje i do okolnih mesta.
Povrće iz plastenika u Kujavici u kojoj se od 200 domaćinstava većina bavi povrtarstvom, do beogradske kvantaške pijace, sada će stizati mnogo brže. Iako put nije dug, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << meštani kažu da će im mnogo značiti.
"Čekali smo, fala bogu, dočekali", kaže Radenko Ninković iz Kujavice. "Od velikog je značaja zato što je ovo malo selo, i jedno od retkih u kojem je 50% mladih ljudi do 40 godina, koji su ostali ovde da žive, koji je nastaviti da se bave ratarstvom, povrtarstvom."
Osim što povezuje selo sa magistralim putem, novi put prolazi i kroz jedan od najvećih seoskih atara, što poljoprivrednicima znatno olakšava proizvodnju i transport.
"Imamo dva puta prema valjevskom i beogradskom putu gde su brda", objašnjava Dušan Ninković, "ali ovaj je ravan i nema problema ni u zimskim izlascima."
Opština je nasipala taj deo puta i meštani su ga koristili, kaže Rade Grujić, ali je bio teško prohodan:
"Sad smo skratili jednim velikim delom. Pre se išlo na Predvoricu, na beogradski
magistralni put, sad smo to skratili dobrih sedam-osam kilometara."
Pripreme za asfaltiranje puta koji je nekada bio i regionalni, rađene su osamdesetih godina, ali se na završetak radova čekalo četvrt veka, ističe Milorad Milinković, predsednik Opštine Vladimirci:
"Svojevremeno je bio regionalni, pa je iz nepoznatih razloga vraćen u opštinsku nadležnost zbog održavanja. Ostalo je da povežemo još jedan deo puta kroz Cerovac, koji pripada šabačkoj opštini."
Radove koji su završeni za desetak dana, sa oko 35 miliona dinara, finansirali su "Putevi Srbije".
rts.sabac@rts.rs






