Artman: Sud u Hagu odustao od istine

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Nov.2012, 04:18   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Artman: Sud u Hagu odustao od istine

PODGORICA -

Bivša portparolka tužilaštva Haškog tribunala Florans Artman ocenila je da je taj sud doživeo poraz jer je odustao od istine i pretvorio se u "provincijalni sud".

"Tribunal je doživeo poraz jer je odustao od istine a da niko za to nije podneo ostavku i odgovarao", kazala je Artman podgoričkoj televiziji Vijesti povodom poslednjih presuda Haškog tribunala.

Komentarišući današnju presudu Ramušu Haradinaju, Artman je rekla je da je to "totalna >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << propast sistema međunarodne pravde".

"Međunarodno sudstvo je kreirano da uradi ono što ne mogu domaći sudovi, da zaštiti svedoke (...) ali haški sud se u poslednjih nekoliko predmeta ponaša kao provincijalni sud", izjavila je Artman.

Ona je u vezi sa slučajem Haradinaj rekla da su "postojale političke preporuke izvan tribunala da se ne optužuje nijedan pripadnik Oslobodilačke vojske Kosova".

Artman je takođe rekla da je predmet protiv Haradinaja gde je bilo očiglednih problema sa svedocima.

U tom smislu je navela da je Tribunal negirao da je veliki broj svedoka haškog tužilaštva - u ovom slučaju više od deset - ubijeno, ali je i dodala da nije utvrđeno da li su to bile slučajne smrti, nesrećni slučajevi ili samoubistva.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.