Arsenal bolji od Liverpula, Saha porazio Čelsi

Izvor: Vesti-online.com, 11.Feb.2010, 00:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U derbiju 26. kola Premijerlige Arsenal je savladao Liverpul minimalnim rezultatom dok je Čelsi pretrpeo poraz na "Gudison parku" od ekipe Evertona 2:1. Mančester podelio bodove na "Vila parku".

Fudbaleri Arsenala pobedili su Liverpul rezultatom 1:0 u meču 26. kola Premijer lige, a strelac jedinog gola na "Emirejts" stadionu bio je Abu Dijabi u 71. minutu.

Ovim trijumfom Arsenal je dodatno uvećao prednost u odnosu na Liverpul, i vratio se u trku za titulom šampiona. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Sa druge strane, Liverpul će imati težak zadatak da se do kraja sezone izbori za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Lider šampionata Čelsi doživeo je poraz od Evertona 2:1, a goste iz Londona je srušio Luis Saha golovima u 33. i 75. minutu. Prethodno, Maluda je doveo Čelsi u vođstvo u 17. minutu. Saha je mogao da se proslavi het-trikom, ali je promašio penal u poslednjim trenucima prvog dela.

Ovo nije iskoristio Mančester junajted jer je odigrao samo 1:1 protiv Aston Vile u Birmingemu. Karlos Kueljar je doveo domaće u prednost u 19. minutu, a Kolins je samo četiri minuta kasnije postigao autogol za 1:1. Junajted je meč završio sa desetoricom jer je isključen Nani.

Važne pobede u borbi za opstanak ostvarili su Vulvsi nad Totenhemom (1:0), kao i Blekburn protiv Hala istim rezultatom, dok je Vest Hem pobedio Birmingem 2:0.