Aplauzi za odvažne

Izvor: Vesti-online.com, 22.Jan.2019, 20:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Aplauzi za odvažne

Srpska pravoslavna crkva u Klagenfurtu je na Bogojavljenje prvi put na gradskom kupalištu organizovala plivanje za Časni krst. Protonamesnik Ljubomir Radovanov, molitvom i pozdravom "Bog se javi", označio je početak trke u kojoj je najbrži bio Bojan Paunović iz Klagenfurta.

Ukupno je učestvovalo sedam plivača, koji su uprkos hladnom vremenu, pokazali odvažnost i bili nagrađeni aplauzima brojnih gledalaca:

- Ovo je veliki praznik i događaj za sve nas u Koruškoj. >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Radujem se što smo zajedno obeležili Bogojavljenje i organizovali plivanje za Časni krst. Hvala pre svega plivačima, ali i svima koji su doprineli da se okupimo - poručio je sveštenik Radovanov, ispred parohije Prepodobne mati Paraskeve u Klagenfurtu i Filahu.

Zasluge i pohvale zaslužuju i članovi srpskog kulturnog društva Zavičaj iz Klagenfurta, čiji su članovi pomogli da se organizuje ovaj lep događaj.

- Bilo nam je zadovoljstvo da učestvujemo i verujem da ćemo se ubuduće svake godine okupljati zbog istog razloga - kazao je Vladimir Ćorić, predsednik kluba.

Protonamesnik Ljubomir Radovanov izazvao je divljenje vernika, kada se i sam našao u vodi.On je posle završetka zvanične trke u mantiji skočio na glavu u vodu jezera Verterze i ubrzo izašao na obalu, pozdravljen ovacijama prisutnih.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.